SKNnet – Intranet dla Krakowskich Kół Naukowych

celem projektu jest stworzenie platformy internetowej, przeznaczonej do wymiany informacji pomiędzy studenckimi kołami naukowymi krakowskich uczelni. System będzie umożliwiał tworzenie wirtualnych “wizytówek” poszczególnych kół, zawierających m.in. informacje o ich charakterze i obszarze w jakim działają. Co więcej, platforma umożliwi powiadamianie innych użytkowników o planowanych wykładach, szkoleniach bądź warsztatach, organizowanych przez poszczególne KN, jak również o realizowanych aktualnie projektach naukowych. System będzie posiadał także inne funkcjonalności będące standardem dzisiejszego internetu: możliwość integracji z kontem na Facebooku, kalendarz eventów, wewnętrzny czat, RSS czy subskrypcję.
Stworzenie tego typu platformy zacieśni współpracę nie tylko pomiędzy poszczególnymi kołami, ale również pomiędzy studentami reprezentującymi różne dziedziny nauki. W efekcie, pojawi się możliwość tworzenia innowacyjnych, interdyscyplinarnych rozwiązań. Projekt zostanie zgłoszony do konkursu o Grant Rektora AGH i będzie tworzony we współpracy z kołem SKN Synergy.

Celem projektu jest stworzenie platformy internetowej, przeznaczonej do wymiany informacji pomiędzy studenckimi kołami krakowskich uczelni. System będzie umożliwiał tworzenie wirtualnych “wizytówek” poszczególnych kół, zawierających m.in. informacje o ich charakterze i obszarze w jakim działają. Co więcej, platforma umożliwi powiadamianie innych użytkowników o planowanych wykładach, szkoleniach bądź warsztatach, organizowanych przez poszczególne KN, jak również o realizowanych aktualnie projektach naukowych. System będzie posiadał także inne funkcjonalności będące standardem dzisiejszego internetu: możliwość integracji z kontem na Facebooku, kalendarz eventów, wewnętrzny czat, RSS czy subskrypcję.

Stworzenie tego typu platformy zacieśni współpracę nie tylko pomiędzy poszczególnymi kołami, ale również pomiędzy studentami reprezentującymi różne dziedziny nauki. W efekcie, pojawi się możliwość tworzenia innowacyjnych, interdyscyplinarnych rozwiązań. Projekt  jest tworzony we współpracy z kołem SKN Synergy.