100 % skuteczności – XLIX Sesja Kół Naukowych

Po raz kolejny Sesję Kół Naukowych zakończyliśmy z suksecem. Oba wygłoszone referaty zajęły miejsca na podium w sekcji Informatyki Stosowanej.

II miejsce zdobyli Filip Dziedzic, Michał Pałka oraz Rafał Studnicki za projekt:  „URBANSIM – symulator prędkości przemieszczania się w terenach zurbanizowanych”. Został w nim zaimplementowany matematyczny model automatu komórkowego, który w bardzo dobrym stopniu pozwala na odzwierciedlenie rzeczywistości w świecie wirtualnym. Głównym celem projektu jest analiza bieżącej przepustowości dróg istniejących oraz generowanie statystyk pozwalających na usprawnienie całokształtu komunikacji w mieście.

III miejsce w tej samej kategorii zajął Jakub Porzycki z referatem „Social trends”, opisującym możliwości predykcji rozwoju trendów w społeczeństwie na podstawie analizy zachowania wybranych węzłów w sieci kontaktów społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>